Новини

21 листопада - День Гідності і Свободи. Це свято повсталого та незламного духу, що є символом української нації. Свято встановлене на честь двох революцій: Помаранчевої (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). «Бути гідним» - патріотичний флешмоб під такою назвою відбувся у Немирівському навчально-реабілітаційному центрі до Дня Гідності і Свободи. Спільна творчість, звучання патріотичної пісні створили святкову атмосферу єднання. Воля, незалежність, патріотизм, свобода, моральні ідеали - ось наш посил в майбутнє. 

www.youtube.com/watch  

 

  

Тиждень української мови та літератури в НРЦ.

У  нашому навчальному закладі вже стало доброю традицією щороку проводити Тиждень української мови та літератури, приурочений Дню української писемності та мови – святу, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора –Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Упродовж тижня вчителями української мови та літератури проводилися різні заходи: вікторини, конкурси, ігри,  які сприяли формуванню в учнів відчуття краси рідної мови, розвитку та корекції мислення, пам’яті, уваги, кмітливості, основних предметних компетентностей , збагаченню словникового запасу, вихованню любові до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя. Учнівська молодь через участь у різних заходах,засобами поезії, кращих зразків творів відкривала незвідані обрії рідного слова. 

У понеділок учні 7 класу згадували вивчені раніше теми  під час проведення вікторини «Найкращий знавець рідної мови». Варто відзначити, що діти зацікавлено поставилися до розгадування завдань вікторини, виявили активність та ініціативність, продемонстрували добрі знання. Найактивнішими учасниками вікторини виявились учні: Дємєнтьєва Єлизавета, Бежук Анастасія, Кравченко Михайло.

У вівторок вчителями – словесниками  була оформлена інформаційна дошка «9 листопада – День української писемності та мови», для учнів 5 – 9 класів.  Школярі  із цікавістю ознайомилися  із  історією та особливостями  відзначення  Дня української писемності та мови в нашій країні, про історію виникнення мови та письма. Також у цей день учні 6-9 класів випробували свої розумові сили та здібності, взявши участь у фотоквесті. До уваги школярів пропонувались 12 запитань, предмет-відповідь на кожне з яких вони мали сфотографувати та розмістити світлину під відповідним номером. Найкраще справилися із завданням учні 7 класу: Кудрич Анастасія, Кравченко Михайло, Дємєнтьєва Єлизавета, Бежук Анастасія.

У середу учні 8 класу здійснили цікаву та незабутню «Подорож океаном рідної мови».  Оригінальні завдання, підібрані за віковим принципом, надихали учасників на справжні подвиги. Переможці: Святенко Юрій та Дука Мар'яна.

Збагаченню знань та пробудженню інтересу до вивчення мови сприяла інтелектуальна гра «Найкращий знавець рідної мови». У заході взяли участь учні 6 класу. Діти активно відповідали на питання, виконували різноманітні інтерактивні вправи: «Прикметниковий віночок», «Відшукай заховане слово», «Відгадай назву». А перші місця розподілили так: 1- Юркова Василина, 2- Кавінська Тамара, 3- Горбатюк Олександр. Також у четвер  був проведений конкурс на кращого читця поезій Т.Г.Шевченка,у якому взяли участь учні 6,7 класів. Кожний учасник вивчив свій улюблений вірш поета і прочитав його. Прозвучало 10 різних поезій. А журі оголосило чотирьох найкращих читців: Бабушкіну Любов, Горбатюка Олександра, Бежук Анастасію, Кравченка Михайла. А найактивнішим учасником вікторини, присвяченій життю та творчості Кобзаря, став Кавінський Дмитро. У підсумку, всі були задоволені і з піднесеним настроєм. Дітям сподобалось, а це головне. 

У п’ятницю дев’ятикласники змагалися за першість під час проведення  літературного калейдоскопу «Пам’ятки старовинного мистецтва». Перемогу одержала найактивніша учасниця заходу- Галуза Вікторія. Дівчинка продемонструвала чудові знання важливих сторінок історії , пов’язаних з розвитком української мови та писемності.  

Свято завершилось… Знову всі відчули, яка красива та мелодійна наша мова. Вона – наша гордість. Наша мова - це неоціненний скарб і ми ним володіємо.  

У рамках закриття тижня відбулася  церемонія нагородження переможців різних конкурсів, змагань. Ними стали учні майже всіх класів, кожен з яких так чи інакше долучився до проведення заходів. Учителі української мови та літератури Павленко Олена Іванівна та Гнасько Валентина Миколаївна подякували дітям за їх активність, наполегливість, ініціативність та закликали любити та поважати свою рідну мову,  розуміти її красу і значення для їх подальшого життя. 

 

Найяскравіші моменти тижня:


 

 

 

Свято  Гарбузятка.

Вихованці Немирівського навчально – реабілітаційного центру підтримали Всеукраїнський флешмоб « Ні, Хеловіну - так, Гарбузятку!», започаткувавши нову і надзвичайно цікаву традицію. Адже дійства, що відбуваються восени з гарбузовими образами, передаються від наших пращурів з покоління у покоління, а діти їх відтворюють не задумуючись над традиціями, оскільки  їм просто цікаво розважитись у такий  спосіб.

Отже, у нашому закладі пройшов досить масштабний та цікавий захід,  як для діток, так і для педагогічного колективу, бо долучались до нього усі охочі...

Замість гарбуза з вирізьбленим страшним образом діти створювали свої химерні  та  позитивні - Гарбузи,  Гарбузині та Гарбузятка.  Результат старань здобувачів освіти вразив  як  їх самих  так і педагогічний колектив - вийшло досить цікаво та ефектно...

Смачним бонусом була  власноруч приготована габузова каша, якою діти смакували  з  величезним задоволенням...

Все дійство відбулось за підтримки адміністрації закладу директора  Сук Н.В. заступника з навчально-виховної роботи Мачушенко Н.В та педагогічного колективу, серед яких хочеться відзначити  Мачушенко В. Д.,  Вечірко В.В. та Чухно Г.П.

 

 

 

 

 

 

 

Тиждень  трудового  навчання.

          З   25 жовтня  по 29 жовтня  2021 р. в нашому закладі  проводився тиждень   трудового  навчання та профорієнтації.   Протягом  тижня   учні  випустили  газету «У світі професій»,   прийняли   участь   в трудовому десанті  «Чиста територія»,    здійснили    віртуальну подорож у світ професій.   Відбулася зустріч  здобувачів освіти  7-9  класів  з представником Немирівської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості, яку  провела  провідний фахівець з питань зайнятості  Олена  Синякович.  Профорієнтатор  Олена Євгенівна, за допомогою відео презентації, ознайомила старшокласників зі спектром робітничих професій, таких, як   кухар, кухар-кондитер, будівельник (різновид професій  у будівництві),  продавець та продавець- консультант, а також презентувала  дітям  професію поліцейського. Також відбулося коротеньке знайомство зі специфікою роботи центру зайнятості,   під час  якого  О.Синякович  відповіла на запитання учнів.  Закріпили отриману інформацію грою-квестом «Ким бути?».  А по закінченні заходу діти отримали заохочувальні призи від пані Олени, вихователя   Вечірко  В.В.  та   вчителя  трудового  навчання  Хоменко  В.Г.  Такі зустрічі допомагають випускникам  визначитися з вибором майбутньої професії.  Учні   5-7  класів  розгадували кросворди, ребуси та  презентували  виставку «Найкращий  виріб  з дерева».

   Практичний психолог Марущак   О.П. провела  тренінгові заняття з учнями 7-9 класів «Я і майбутня професія».  Вони познайомилися   з типами професій «людина-людина», «людина-техніка»,  «людина-природа». «людина-художній образ», «людина-знакова система» та   перевірили свої  професійні нахили. Соціальним педагогам  Куліковською  В.М. було проведено діагностування за методикою  Голанда, яка є дуже важливим та дуже корисним етапом профорієнтаційної роботи. А  також познайомилися з переліком професійно-технічних закладів в яких вони можуть навчатися після  отримання  базової середньої  освіти.

 

 

Тиждень  початкових  класів.

Якою буває осінь? Теплою. Золотою. Туманною. Яблучно-коричною. А ще осінь, як жодна інша пора року, буває креативною. З 4 жовтня по 8 жовтня у нашому закладі пройшов тиждень початкових класів.  Діти із великим ентузіазмом та задоволенням включились у творчий процес , бо ж саме восени під ногами та на відстані витягнутої руки можна знайти силу-силенну матеріалу для створення власної затишної осені – чи то з листя, чи то з каштанів. Восени кожна людина стає Митцем. І кожен витвір вартий уваги.

 

 

 

 

Конкурс малюнків

 

"Золотий пензлик осені".

У рамках тижня початкових класів  проводився конкурс   дитячого малюнка  «Золотий  пензлик  осені».Осінні барви засяяли на малюнках  найменших  учнів  Немирівського НРЦ.  Усі дітки старанно намагалися відтворити ( у міру своїх можливостей) осінню природу у своїх малюнках, тому переможців визначено не було. 

 

 

 

 

 

 

Учителю! Пораднику і друже!

Ви вибрали дорогу непросту.

Ми Вам сьогодні дякуємо дуже

За Вашу працю вчительську святу!

  Щороку, на початку жовтня, у стінах нашого рідного навчального закладу ми відзначаємо надзвичайно приємну та радісну подію-День працівників освіти. Свято, яке символізує повагу і любов до праці вчителя, вихователя, наставника.

  Святкування професійного дня розпочалося з вітального слова директорки центру Сук Наталії Валеріївни. Вона подякувала педагогам за самовіддану працю, високий професіоналізм, мудрість, любов до дітей. А вихованці навчально – реабілітаційного центру підготували своїм педагогам найкращі привітання.

На світлинах найкращі, найяскравіші моменти свята.

 

 

Всеукраїнський тиждень протидії БУЛІНГУ

У Немирівському навчально - реабілітаційному центрі пройшов Всеукраїнський тиждень протидії БУЛІНГУ. Працівниками психологічної служби закладу, а саме практичним психологом Марущак О. П. та соціальним педагогом Куліковська В.М. було проведено ряд інформаційно - профілактичних заходів з вихованцями закладу. Мета заходів розвивати співчутливе ставлення до жертв насилля, формувати нетерпимість до проявів агресії, а також розповсюджено інформаційні буклети «Зупиномо булінг разом», «Як запобігти булінгу».

 

  День Знань — це особливе свято! Воно знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів на шкільній ниві.  Це зустріч з друзями і вчителями, радість від спілкування, знайомство з новими навчальними предметами, пізнання невідомого і цікавого.

  У черговий раз 1 вересня у нашому навчально-реабілітаційному центрі  традиційно по-родинному  пройшло свято Першого дзвоника.

  Директорка  закладу Сук Наталія Валеріївна  висловила щиру подяку колективу  за прекрасну підготовку до нового навчального року, привітала всіх з чудовим святом ,  яке відкриває перед кожним з учнів нові обрії пізнання себе і світу своїх захоплень. Побажала всім учням, батькам та колегам легкого навчального року, дружної атмосфери, цікавих подій, постійного прагнення бути кращим,  удачі, міцного здоров'я, терплячості та наполегливості у досягненні хороших результатів та відмінних успіхів.

  Завітав на свято із щедрим подарунком для вихованців -  телевізором  та надав матеріальну допомогу на розвиток закладу Пилипенко Андрій Васильович, представник політичної партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". У зверненні до школярів він сказав: «Дорогі діти!  Бажаю, щоб кожен з вас, за допомогою педагогів та рідних, став доброю, освіченою людиною, яка вміє творити, примножувати, любити. Не лінуйтеся і не зупиняйтеся на досягнутому, розвивайте свої таланти,  здібності.  Учіться бути мудрими, добрими і людяними. Виростайте справжніми людьми!»

  Перший дзвоник - це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів — першокласників.  Цього року для 10-ох першокласників  нашої школи, розпочнеться цікаве шкільне життя: перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька, перша сходинка на шляху до Країни Знань.

      Для дев’ятикласників  цей навчальний рік буде останнім і вирішальним. Він прокладе межу між дитинством і дорослим життям. Сьогодні  випускники востаннє переживають зустріч з першим шкільним дзвоником, бо через рік розлетяться, мов пташенята, по білому світу, щоб вчитися і працювати, щоб йти дорогами праці і звитяги, щоб стати гідними громадянами своєї Держави.

  Ось і пролунав перший дзвінок. Він  запросив учнів  у просторі і затишні класи, щоб набиралися мудрості і знань, щоб наповнювали своє серце любов’ю і добротою, щоб вчилися долати труднощі і впевнено крокували до своєї мети.

 

 

 

  

  Осінній вернісаж

     Осінь – прекрасна золота пора року. Вона збирає щедрі врожаї овочів і фруктів, фарбує листочки в барвисті кольори, запалює багряно-червоні кетяги калини.

     Перші осінні дні завжди наповнені яскравими жовтогарячими сонячними променями, змішаними з прохолодним вітром та рідкісним дощем, з дещо терпкуватим запахом чорнобривців,  які полюбляють гніздитися сім’ями на наших клумбах, тримаючись своїми зеленими посіченими рученятами один за одного.

     Різноманіттям своїх фарб, художниця- осінь надихнула педагогів та вихованців закладу на творчість. Уже вкотре тематичні композиції: витинанки та аплікації з квітів, овочів та фруктів на вікнах ігрових кімнат вражають своєю неповторністю і милують око. 

     З природних матеріалів та декоративних рослин учні та вихователі  створили справжній шедевр – Гостинний двір пана Лісовика. На якому діти із задоволенням граються та влаштовують фотосесії, уявляючи себе частинкою казкового світу.

   

   

   

   

        17.09.2021 | Aдмін

  Вернутись назад